Џенова

Пандев новата сезона ќе ја почне со нов тренер

Џенова го назначи Роландо Маран за нов тренер, тој доаѓа на местото од Давиде Никола. 

Горан Пандев во новата сезона ќе влезе со нов тренер, Роландо Маран ќе биде новиот стратег на тимот на Џенова.
 
Маран кој во минатата сезона беше тренер на Каљари, стави потпис на двегодишен договор со Џенова.
 
Роландо Маран е искусен стратег кој вообичаено работи во просечни италијански клубови, досега бил тренер на Цитадела, Бреша, Бари, Киево, Катанија, Каљари...

Веќе е јасно дека светот никогаш нема да биде ист по завршувањето на пандемијата и дека последиците ќе креираат нови образовни можности.

повеќе

Време е да се слушнат мислењата на 30-те компании кои најдобро се справуваат со кризата.

повеќе

Мицкоски треба да побара собраниска расправа за односите со Бугарија или во перцепцијата на јавноста ќе биде изедначен со Заев. Лидерските средби не се институционална форма.

повеќе