По поразот од Бугарија

Пандев му испрати порака на Милевски - замолчи (ФОТО)

Најдобриот македонски фудбалер, Горан Пандев, преку социјалните мрежи реагираше на изјавите на селекторот Благоја Милевски.

Македонската репрезентација имаше лоша сезона во Лигата на нации, која кулминираше со пораз од Бугарија во Скопје.

Го победивме само Гибралтар, двапати загубивме од Грузија, еднаш од Бугарија и одигравме реми со нив.

Селекторот Милевски по вчерашниот меч меѓу другото рече: „Без разлика на сите проблеми, сметам дека сме на прав пат“.

Горан Пандев преку „стори“ на Инстаграм ја искоментира таквата изјава со три емотикони, кои значат дека селекторот треба да замолчи.

Ќутејќи - банализирамо. Банализирајќи - нормализирамо. Нормализирајќи - дозвољуемо пред очи да ни се повампируа фашизмот и нацизмот.

повеќе

Самата идеја на странските директни инвестиции е да донесе нови вработувања со повисоки плати кои треба да ги исплаќа странскиот инвеститор.

повеќе

Треба да се размисли за тоа дека сите предлози и промени кои доаѓаат од Брисел, не можат ефикасно да се применат и во Македонија и да се дејствува во правец на благосостојба на граѓаните, а не само на профитите.

повеќе