Македонецот не го заборава неговиот поранешен клуб

Пандев му го честиташе Скудетото на Интер (ФОТО)

Најдобриот македонски фудбалер, Горан Пандев преку социјалните мрежи му ја честиташе шампионската титула на Интер. 

По 11 години Интер повторно е шампион на Италија, Горан Пандев беше дел од тимот на нероазурите кој го освои претходното Скудето со Мурињо.
 
Македонецот не го заборава Интер кој беше и клубот кој го донесе во Италија. Пандев со стори на својот инстаграм профил им ја честиташе титулата.
 

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

повеќе

Целиот свет гледа на 2021 година како на година на заздравување на економијата.

повеќе