100 гола за Пандев во Серија А

Пандев му даде два гола на Беневенто и дојде до јубилејната 100-ка во Серија А! (ВИДЕО)

Македонскиот капитен, Горан Пандев дојде до бројката од 100 погодоци во Серија А откако за десет минути двапати ја тресеше мрежата на Беневенто. 

Горан Пандев најпрво во 11. минута го изедначи резултатот на 1-1, а десет минути подоцна постигна гол и за 2-2.
 
Со овие два гола Пандев дојде до јубилејната бројка од 100 погодоци во Серија А.
 

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе