Сите му се поклонија на нашиот капитен

Пандев испратен со шпалир, стоечки овации од Снајдер и цела „Јохан Кројф“ Арена (ВИДЕО)

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев денеска го одигра последниот натпревар за Македонија. 

Пандев во игра излезе во 69. минута, а тогаш неговите соиграчи направија шпалир за да му оддадат најголема чест на нашиот капитен.
 
Никој не беше рамнодушен, сите присутни на „Јохан Кројф“ Арената станаа и со стоечки овации го поздравија, меѓу нив беше и соиграчот од Интер со кој ја освои тројната круна, Весли Снајдер.
 

„И, ако милееме ние за својата Татковина, ако во нас има барем капка македонска крв, ако во нас останала искра благороден патриотизам, овојпат треба да се впрегнеме, за да понесеме дел од тежината на едно дело и од жестокото величие на една епоха“.

повеќе

(Овој труд беше презентиран на конференцијата „Геноцидот и неговата превенција во дигиталното доба: предизвици на 21 век“, 19- 23 јули, Барселона, Шпанија.)

повеќе

Во законодавниот дом е блокирано донесувањето на дваесетина закони преку илјадници амандмани поднесени од страна на опозицијата.

повеќе