По срамниот пораз на Џенова

Пандев им се извини на навивачите

Горан Пандев кој беше капитен на Џенова на синоќешниот меч против Парма им се извини на фановите за големиот пораз. 

Џенова беше прегазена на гостувањето кај Парма каде што загуби со 5-1. Горан Пандев го одигра првото полувреме и ја носеше капитенската лента.
 
„Мора да им се извиниме на нашите фанови, не е добро кога ќе се загуби вака. Не знам да објаснам, се недостасуваше. Веројатно ја немавме потребната смиреност и самодоверба. Мора веднаш да заборавиме на овој натпревар и мислите да ги насочиме на следниот. Мора да работиме и да ја вратиме самодовербата. Да се примат три голови во пет минути, тоа ви ги сече нозете. Жал ни е за тренерот, цела недела работевме добро, но тоа што тој го побара не го направивме на теренот“, изјави Пандев.
 
Тренерот Андреацоли е пред отказ кој има големи шанси да го добие уште во текот на оваа недела. По осум одиграни кола Џенова е претпоследна со само пет освоени бодови.

Ако идниот премиер биде македонски Албанец и ако успее сите граѓани на Македонија да се поклонуваат под едно знаме, тогаш – зошто да не!

повеќе

Стана премногу вообичаено да се слушнат повици за брза и сериозна одмазда како одговор на недокажани престапи на говорот и мислата, велат Ноам Чомски, Џ.К. Роулинг и 150 други интелектуалци во отворено писмо до јавноста.

повеќе

Додека повеќето земји во светот се соочуваа со двојна, здравствена и економска криза, Косово преминуваше во тројна криза заради политичките случувања.

повеќе