Пет клубови немаат пуштено плата за септември, имаат рок од три дена да го направат тоа

Пандев и Елмас уште немаат добиено плата за септември

Според „Газета дело Спорт“, Наполи, Лацио, Беневенто, Џенова и Сампдорија се уште ги немаат исплатено фудбалерите за месец септември, имаат уште три дена да го направат тоа. 

Поради пандемијата на ковид-19, Серија А донесе одлука дека клубовите септемвриската плата може да ја исплатат најдоцна до 1 декмври.
 
Ваквата одлука придонесе неколку клуба до последен миг да чекаат за да им дадат плата на фудбалерите за септември.
 
„Газета дело Спорт“ пишува дека Наполи, Лацио, Беневенто, Џенова и Сампдорија се уште немаат исплатено плата, доколку не го направат тоа во наредните три дена ќе се соочат со казна, одземање на бодови.
 
Информациите велат дека Болоња, Кротоне, Интер, Парма и Рома им платиле на фудбалерите за септември, а Аталанта, Каљари, Фиорентина, Јувентус, Милан, Сасуоло, Торино, Удинезе и Верона имаат исплатено и за октомври.
 

Структурното насилство кон трансродовите и родово небинарните луѓе е препрека во нивното реализирање како полноправни членови на општеството.

повеќе

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе