Пандев и Џенова се радуваа само 90 секунди, Каљари ги однесе трите бода (ВИДЕО)

Горан Пандев одигра 15 минути против Каљари, помогна Џенова да стигне до 1-1, но радоста траеше само 90 секунди, домаќините со два брзи гола ги однесоа трите бода.

Во првиот натпревар од 4. коло во Серија А, Каљари со 3-1 ја доби пресметката со Џенова на Сардинија. Горан Пандев на теренот помина 15 минути и помогна неговиот тим да стигне до 1-1 откако на стартот од вториот дел, Џовани Симеоне погоди за 1-0.

Македонецот ја започна акцијата во 83. минута по која падна голот. Горан Пандев го проигра Санабрија, Парагваецот одлично со пета одложи за Куаме, кој прецизно биеше од врвот на шеснаесетникот за реми.

Сепак, радоста на гостите кратко траеше. 90 секунди подоцна, Запата ја затресе сопствената мрежа, а во 87. минута Жоао Педро ја осигура победата.

Сѐ додека Македонија ја претставуваат „политички најподобните" ќе тонеме длабоко и уште повеќе ќе се раслојуваме.

По определувањето на мерката ефективен притвор, притворениот раководен функционер не може да издава полноважни правни акти, меѓу другото, и поради фактот што го нема службениот печат.

Вината за недобивањето на датум за преговори треба да ја барате во вас и вашите соработници и коалициски партнери.