Поддршка за своите поранешни соиграчи

Пандев: Херои, Македонија е горда на вас (ФОТО)

Довчерашниот капитен на македонската репрезентација, Горан Пандев им даде поддршка на нашите фудбалери по поразот од Португалија. 

Македонија дојде на чекор до Светското првенство но не успеавме да се пласираме на Мундијалот. Синоќа загубивме со 2-0 од Португалија и не го остваривме сонот.
 
Но и покрај поразот, никој нема замерки за македонските фудбалери. Тие во овие квалификации направија и повеќе отколку што можеше да се замисли. Во групата ја победивме Германија на нејзин терен, а во полуфиналето од баражот ја расплакавме Италија која е актуелен Европски шампион.
 
Македонските фудбалери се разочарани, поддршка за нив стигнува од сите страни, а еден од првите кои им ја даде е Горан Пандев.
 
Пандев на социјалните мрежи напиша: „Херои, Македонија е горда на вас“.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе