Ремек дело на Македонецот

Пандев го има голот на сезоната, од преку 30 метри со полуволеј го лобуваше голманот на Лече (ВИДЕО)

Горан Пандев ја воодушеви фудбалската јавност во Италија и Европа откако маестрално погоди на гостувањето кај Лече, Македонецот смири една тешка топка и потоа со полуволеј од преку 30 метри го лобуваше голманот на домаќините

Џенова поведе на гостувањето кај Лече по половина час игра, Горан Пандев ја затресе мрежата на домаќините со маестрален гол.

Голманот на домаќините лошо расчити една топка, Македонецот покажа одлична контрола и ја смири топката при тешка ситуација за потоаез размислување да упати полуволеј од преку 30 метри и во мрежата да ги смести и топката и Габриел, кој не се откажа и до последен момент правеше напор да го одбрани милиметарски прецизниот удар.

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе