Капитенот не се штедеше со пофалбите

Пандев: Елмас е нашиот најголем бисер, нашата иднина но честитки за сите момци, го оставија срцето на терен

Горан Пандев е задоволен од прикажаното и триумфот над Словенија, капитенот на Македонија упати многу пофални зборови и за херојот на вечерта, двојниот стрелец Елиф Елмас.

„Црвено-жолтите“ со 2-1 ја совладаа Словенија и остана во трката за водечките две позиции во Групата Г кои носат пласман на Европското првенство. Капитенот Горан Пандев не го криеше задоволството од играта и освените три бода.

„Одигравме еден одличен натпревар, тактички извонредно, ги чекавме нашите шанси и заслужено победивме. Ги добивме Словенците во секој сегмент од играта, добро ги затворивме во фаза на одбрана, а потоа преку полуконтри и контранапади комплетно ги срушивме и сосема заслужено стигнавме до триум“ – вели Горан Пандев.

Тој не се штедеше ниту со пофалбите за херојот на мечот,  двојниот стрелец Елиф Елмас

„Нема што да се зборува многу за Елиф, тој е нашиот најголем бисер. Како што кажав и претходно, Елиф е нашата иднина и треба да биде носител на оваа репрезентација, како што тоа го направи вечерва. Елиф беше прекрасен, но честитки заслужуваат сите момци, го оставија срцето на терен. Огромна поддршка имавме и од публиката, тие бие нашиот 12-ти играч и огромна благодарност за тоа“.

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе