Капитенот со пофалби за нашиот млад фудбалер

Пандев: Елмас е големо засилување за Наполи, тој е победник кој сака да прави големи работи

Горан Пандев за италијанските медиуми го пофали Елиф Елмас и вели дека најдоброто од него допрва доаѓа. 

Елиф Елмас за многу кратко време стана хит во Наполи, импресивен е неговиот приод во натпреварите, тој е толку млад а изгледа искусно како да има многу сезони зад себе.
 
Горан Пандев е легенда во италијанскиот фудбал, еден од странците со најмногу настапи во Серија А, па од медиумите во таа земја беше прашан што мисли за Елиф Елмас.
 
„Елмас е многу силно момче а роден е во 1999 и има голем карактер, тоа го покажа и во Наполи и во националниот тим. За Македонија покажа дека станува лидер, тоа е момче кое сака да победува и да прави големи работи. Наполи во него доби големо засилување. Тој е среќен што е таму и се надева дека наскоро ќе освои нешто важно со тимот“, изјави Пандев.
 

Време е за коренити промени на економскиот систем во Хрватска.

повеќе

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе