Добри вести за македонската репрезентација

Пандев е негативен и на второто тестирање, нема нови позтивни случаи во Џенова

Заврши втората рунда тестирања за фудбалерите на Џенова, потврдени се 14. случаи од претходно, нема нови заразени. 

Добри вести за македонската репрезентација, помина втората рунда тестирање во Џенова, а нема нови заразени, тоа значи дека Горан Пандев ќе може да настапи за Македонија на важниот дуел против Косово.
 
Џенова потврди дека нема нови позитивни, бројката останува 14 заразени.
 
Тие го чекаат одговорот од Серија А дали нивниот дуел против Торино кој треба да се игра престојниот викенд ќе биде одложен.
 
Вчера биле тестирани и директорите и вработените во клубот, сите тестови биле негативни.

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе