Фудбалерот му помага на својот град

Пандев донираше за струмичката болница

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев донираше средства за струмичката болница кои ќе се искористат за набавка на заштитна опрема за персоналот. 

Горан Пандев по примерот на големите светски спортисти донира во својот град за борбата против коронавирусот.
 
Фудбалерот на Џенова донирал финансиски средства во струмичката болница кои ќе бидат искористени за купување на заштитна опрема за медицинскиот персонал кој е директно изложен на зараза од вирусот.
 
Информацијата ја потврди директорот на струмичката болница, Наќе Гогов кој во изјава за локалниот портал „Дрнка“ изрази благодарност до Пандев, но не сакаше да ја открие сумата која е донирана.
 
Претходно Пандев заедно со останатите македонски фудбалски репрезентативци донираше финансиски средства во Фондот за здравствено осигурување.

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе

Она она што го нудат медиумите во времето на ковид-19 покажа колку тие не се подготвени за да известуваат во време на криза, а кризите ги има сè почесто.

повеќе