Македонецот доби нов подарок од нероазурите

Пандев доби прстен од Интер по повод тројната круна (ФОТО)

Горан Пандев на својот инстаграм профил се пофали со нов подарок од Интер, овој пат доби прстен по повод историската тројна круна. 

Пред нешто повеќе од десетина дена Интер на Пандев му испрати маичка во чест на тројната круна, но подароците не престанаа тука. Нашиот фудбалер сега доби прстен од нероазурите специјално изработен за него, со неговиот број 27 кој го носеше на црвно-синиот дрес.

„Каде да летнеме викендов е пристап што како таков повеќе нема да постои“...

повеќе

Зголемувањето на парите за финансирање на партиите не помагаат во поттикнувањето на политичката активност на граѓаните, туку веројатно и делуваат контрапродуктивно, зголемувајќи ја недовербата во партиите и политичарите.

повеќе

За помалку од еден месец по олеснувањето на рестриктивните мерки, Косово се соочува со нагло зголемување на бројот на случаи со ковид-19, 

повеќе