Петти гол во Серија А оваа сезона за нашиот капитен

Пандев даде гол, но Рома ги освои трите бода (ВИДЕО)

Џенова запиша уште еден пораз, овој пат на свој терен од Рома загуби со 3-1, Горан Пандев го постигна петтиот гол оваа сезона во Серија А. 

Џенова води тешка битка за опстанок и се чини дека така ќе биде до самиот крај, денеска запишаа уште еден пораз, овој пат од Рома.
 
Волчицата поведе со гол на Ундес во шестата минута, а Бираски во 44. си постигна автогол за водство на Рома од 2-0.
 
Во следниот напад Горан Пандев постигна убав гол за намалување на 2-1, тоа беше петтиот погодок во Серија А на нашиот капитен.
 
Во вториот дел Џенова напаѓаше кон израмнување, но по една грешка на голманот Перин, Џеко се најде во добра прилика и ги постави конечните 3-1.
 
Во судиското продолжение Пандев имаше уште една прекрасна шанса, но овој пат голманот на Рома беше поуспешен од него.

ЕУ покажа дека не е во состојба да ги исполни ветувањата дадени пред скоро две децении во Солун и одлучи веќе да не се преправа.

повеќе

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе