Македонија У21

Панчев и Бабунски како мотивација за надежите пред дуелот со Франција

Денеска во хотелот каде што престојува младинската фудбалска репрезентација, се појавија Дарко Панчев и Бобан Бабунски да им дадат поддршка на фудбалерите пред денешниот меч против Франција. 

Денеска од 18:30 часот, македонската фудбалска репрезентација до 21 година ја пречекува Франција во квалификациски меч кој ќе се игра на Арената „Тодор Проески“ во Скопје.
 
Нашите фудбалски легенди, Дарко Панчев и Бобан Бабунски ги посетија младите фудбалери и со своето присуство им дадоа дополнителна мотивација пред дуелот со силниот противник.
 

Постоењето на еден отпорен, одржлив и правичен систем на храна е нешто што мора да биде столб на секоја агенда која има за цел за климатско ублажување или адаптација.

повеќе

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе