Бурно беше во Сицилија

Палермо се врати во Серија Б (ВИДЕО)

Палермо обезбеди место во Серија Б откако со вкупни 2-0 ја победи Падова во плеј-офот од Серија Ц. 

Тоа ќе биде прва сезона за Палермо во Серија Б откако летото 2019 година поради банкрот беа исфрлени во Серија Д. Отогаш тие постепено напредува, се качуваа во лигите и стигнаа до второто по ранг натпреварување во Италија.
 
Палермо со 1-0 го доби првиот меч кој се играше во Падова, а синоќа со идентичен резултат славеше и на свој терен по што радоста за големиот успех можеше да почне.
 
Стадионот Ренцо Барбера беше исполнет, а по крајот на мечот улиците во Палермо беа преплавени од навивачи, се славеше големиот успех.
 

На 6 октомври 1946 година почна носењето на моштите на Гоце Делчев од Софија во Скопје, столицата на слободна Македонија.

повеќе

Постои нужна потреба од прилагодување на студиските програми, соодветните силабуси и наставниот курикулум на реалната потреба на пазарот на труд во државата.

повеќе

Во текот на оваа и претходната година, инфлацијата ја задуши македонската економија. 

повеќе