Серија А

Пакета стигна до деби голот во Серија А, Пјонтек не запира, Милан пресилен за Каљари (ВИДЕО)

„Росонерите" лесно се справија со Каљари и се вратија во топ четири, Пакета го постигна својот прв гол во Серија А, а Пјонтек продолжи да ги тресе противничките мрежи.

Милан не можеше да си дозволи кикс откако ривалите за топ четири пласман (Лацио, Рома, Интер и Аталанта) стигнаа до триумфи, па избраниците на Гатузо силно го започнаа мечот против Каљари.

„Росонерите“ рано стигнаа до водство, Чепители си постигна автогол во 13. минута. Десет минути подоцна по една одлична акција Пакета со волеј на втората статива зголеми на 2-0.

На почетокот од вториот дел, Пјонтек ја продолжи гол серијата и ги постави конечните 3-0.

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе

Без оглед на политичката заднина на случајот за изнудување, владата во Скопје мора да се фокусира на темелна истрага наместо на ограничување на штетата.

повеќе