Наскоро ќе пристигне потврда

Паднал вербален договор, Потер го презема Челси и ќе стане вториот најскап тренер

Голем број на извори од Англија пренесуваат дека паднал вербален договор за Грем Потер да го преземе кормилото на Челси, 47 годишниот Англичанец ќе стане вториот најскап тренер откако „сините" ќе ја платат неговата клаузула од 16 милиони фунти (околу 18,5 милиони евра).

Грем Потер ќе биде новиот тренер на Челси, 47 годишниот Англичанец ќе го наследи Томас Тухел на жешкото столче на Стемфорд Бриџ.

Голем број на извори пренесуваат дека паднал вербален договор и во текот на денот треба да се потпишат документите.

Грем Потер ќе биде вториот најскап тренер откако Челси на Брајтон ќе му плати околу 16 милиони фунти (околу 18,5 милиони евра) и ќе ја активира откупната клаузла.

На првото место е Јулијан Нагелсман за кого Баерн Минхен на РБ Лајпциг му плати околу 25 милиони евра.

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе