ИЗДРЖА САМО 77 ДЕНА

Падна првиот отказ во Премиерлигата, Де Бур оди во историјата како најлош менаџер

Франк Де Бур е првиот менаџер во Премиерлигата кој доби отказ оваа сезона, Холанѓанецот издржа само 77 дена и си заминува со четири порази на исто толку натпревари во Премиерлигата

Франк Де Бур минатата година заработи отказ од Интер по само 85 дена, но сега се надмина и „доби клоца“ од Кристал Палас по само 77 дена.

Тој оди во историјата како најлош менаџер, „Орлите“ станаа првиот клуб во Премиерлигата кој доживеал пораз на првите четири кола без да постигне гол.

„Кристал Палас утрово се раздели со Франк Де Бур. Сакаме да му се заблагодариме за посветеноста и напорната работа. Му посакуваме се најдобро во иднина“ - гласеше известувањето.

„Наскоро ќе биде именуван нов менаџер“.

Eве ние ве сакаме, ве каниме да ни се придружите, ама за тоа ќе морате да се откажете од најсветото, од вашето „јас“ !?

повеќе

Доколку Нимиц нè разочара, Владата ќе биде исправена пред тешка дилема дали да стави помалку поволен предлог на референдум или да чека поповолен за да ги максимизира шансите референдумот да успее, но притоа и да ризикува губење на моментумот.

повеќе

Определуваќи се за европските вредности на демократијата се наоѓаме пред историска шанса која не треба и не смее да се пропушти не само во односите со Бугарија.

повеќе