Примера

Падна и Алавес, осма победа по ред на Реал Мадрид по рестартот на сезоната (ВИДЕО)

Реал Мадрид маршира кон титулата во Примера, кралскиот клуб со 2-0 го победи Алавес и на три кола до крајот има четири бода предност пред Барселона. 

Фудбалерите на Зинедин Зидан имаат перфектен учинок по рестартот на сезоната, ја забележаа осмата победа во осмиот натпревар.
 
Овој пат беа подобри од Алавес. Резултатот го отвори Бензема од пенал во 11. минута, вториот гол беше дело на Асенсио во 50. минута од мечот.
 
На три кола до крајот на сезоната во Примера, Реал Мадрид има четири бода пред Барселона.

Доколку најмоќните луѓе во земјата (вклучително и претседателот Милановиќ) не престанат со вербалните напади и притисоци врз новинари и медиуми, се плашам дека Хрватска ќе појде по стапките на Унгарија, Полска и Словенија во однос на (не)слободата на медиумите, што секако не е европски, туку автократски пат.

повеќе

Законот за високо образование јасно и прецизно ја пропишува постапката за избор во наставно-научни и соработнички звања на високообразовните институции во нашата држава-Македонија.

повеќе

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе