Примера

Падна и Алавес, осма победа по ред на Реал Мадрид по рестартот на сезоната (ВИДЕО)

Реал Мадрид маршира кон титулата во Примера, кралскиот клуб со 2-0 го победи Алавес и на три кола до крајот има четири бода предност пред Барселона. 

Фудбалерите на Зинедин Зидан имаат перфектен учинок по рестартот на сезоната, ја забележаа осмата победа во осмиот натпревар.
 
Овој пат беа подобри од Алавес. Резултатот го отвори Бензема од пенал во 11. минута, вториот гол беше дело на Асенсио во 50. минута од мечот.
 
На три кола до крајот на сезоната во Примера, Реал Мадрид има четири бода пред Барселона.

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе