Според Делио Роси

Оваа сезона Мурињо прв може да добие отказ во Серија А

Италијанскиот тренер, Делио Роси кој смени многу клубови и добро знае како се делат откази, смета дека најголеми шанси прв да биде отпуштен оваа сезона има Жозе Мурињо, а потоа Симоне Инзаги.

Поранешниот тренер на Лацио и Фиорентина, Делио Роси беше запарашан кој би можел прв да добие отказ оваа сезона.

„Мурињо, сигурно, бидејќи знам како е да се работи во Рим“, вели Роси.

„Исто така би рекол и Инзаги, бидејќи не е лесно за него да работи во Интер. Тој одбра состав кој го освои Судетото и за да се споредува со неговиот претходник, Антонио Конте треба да освои најмалку еден трофеј“.

 

Одлуките донесени од поранешната власт, како што се докажа, беа лоши.

повеќе

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе