Го сопре на патот кон соблекувалната

Ова ретко се гледа, тренерот на Динамо му го побара дресот на Меси (ВИДЕО)

Лео Меси доби необично барање по крајот на дуелот помеѓу Барселона и Динамо Киев, гостинскиот тренер Мирчеа Луческу замоли да го добие дресот на Аргентинецот.

Лео Меси е еден од најдобрите фудбалери во историјата, па често противничките фудбалери „се тепаат“ за неговиот дрес. Но на синоќешниот дуел помеѓу Барселона и Динамо Киев се случи момент кој ретко се гледа, гостинскиот тренер беше тој кој го побара дресот на Аргентинецот.

Кога Лео Меси се упати кон соблекувалната, најпрво се поздрави со Роналд Куман а потоа беш сопрен од Мирчеа Луческу, кој имаше краток разговор со напаѓачот и молба да добие дрес.

Капитенот на Барселона одговори позитивно и гестикулираше дека дресот ќе биде даден подоцна во подтрибинскиот простор на Камп Ноу.

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе

Предвидувањата за тоа дека ќе дојде денот кога Бугарија ќе ги искористи пасошите кои Софија така лесно им ги даваше на македонските државјани почнуваат да се остваруваат.

повеќе

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе