Ќе се врати во Минхен со специјален лет

Откриено зошто Нагелсман не седеше на клупата на Баерн: И со две дози вакцина закачил ковид-19!

Баерн утрово соопшти дека Јулијан Нагелсман е позитивен на ковид-19 и покрај тоа што има примено две дози вакцина, младиот стратег одвоено од тимот, со специјален лет, ќе се врати во Минхен.

Во пресрет на синоќешниот дуел помеѓу Бенфика и Баерн Минхен во Лигата на шампиони, „баварците“ соопштија дека Јулијан Нагелсман нема да седи на клупата и неговите соработници ќе го предводат тимот.

Шампионот на Германија тогаш појасни дека стратегот останал во хотелот бидејќи имал симптоми на грип.

Сепак, утрово Баерн Минхен излезе со ново соопштение и пренесе дека Јулијан Нагелсман е позитивен на ковид-19 и покрај тоа што има примено две дози вакцина.

Тој сега одвоено од тимот, со специјален медицински лет, ќе се врати во Минхен и ќе биде во изолација.

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе