Откриени дресовите на Барселона за следната сезона (ФОТО)

Нагласената жолта боја на следниот дрес на Барселона е највпечатливиот детал, Каталонците ќе имаат уште и црн и розев дрес. 

Шпанските медиуми ги објавија дресовите на Барселона за следната сезона кој традиционално ги открива „Footy Headlines“.
 
Во новата варијанта дресови, покрај традиционалните сина и црвена боја, ќе има и нагласена жолта боја која го прави дресот поразличен од претходните.
 
Фудбалерите на Барса ќе имаат и црна варијанта на дресови, но и розева.
 

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе

Најголемата закана од оружје засновано на ВИ не доаѓа од поединечни земји. Заканата ќе дојде од недржавни актери.

повеќе