Малку им фали да дојдат до тоа што го бара Леванте

Откриена е и сумата која Арсенал ја нуди за Барди

Синоќа се појави веста дека Арсенал е сериозно заинтересиран за услугите на Енис Барди, а сега е познато дека понудата на топчиите изнесува 20 милиони евра. 

Енис Барди може да заигра за Арсенал доколку се остварат шпекулациите на шпанските медиуми дека топчиите сериозно се заинтересирани за неговите услуги.
 
Денеска се појави и информацијата дека понудата на Арсенал изнесува 20 милиони евра, а сумата која ја бара Леванте е 25 милиони евра.
 
Барди во договорот со шпанскиот клуб има откупна клаузула од 50 милиони евра, сума која сигурно нема да биде достигната при негова продажба, но заработката на Леванте секако дека ќе биде голема.
 
Леванте го купи Барди од Ујпеш за само 1,5 милиони евра, тоа значи дека и да го продадат за 20 милиони ќе заработат повеќе од 13 пати отколку што го купиле.
 
Арсенал не е единствениот заинтересиран за Барди, за македонскиот репрезентативец се интересираат и Фиорентина, Ајнтрахт и Штутгарт.

Секој може да биде менаџер во „добри денови", но најчесто менаџерската работа не е за „добрите денови" туку постојан баланс помеѓу проблемите и можностите за оптимизирано управување на компанијата.

повеќе

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе