Ќе биде еден од најплатените во Премиерлигата

Откриена астрономската плата на Џејдон Санчо во Манчестер јунајтед

Џејдон Санчо ќе стане еден од најплатените на Олд Трафорд и во Премиерлигата доколку се пресели во Манчестер јунајтед, напаѓачот со „ѓаволите" договорил плата од 350.000 фунти неделно.

Неколку извори во текот на вчерашниот ден пренесоа дека Џејдон Санчо се договорил со Манчестер јунајтед и „ѓаволите“ доставиле понуда до Борусија Дортмунд. Се шпекулира дека разликата помеѓу двата клуба е околу 20 милиони евра, но се очекува да биде пронајден компромис и Англичанецот да се врати во Премиерлигата.

Што се однесува до неговиот договор, Гардијан пренесува дека Џејдон Санчо ќе добие неделна плата од 350.000 фунти со што ќе стане еден од најплатените на Олд Трафорд, само Давид Де Хеа ќе има поголеми примања.

Со ваква сума, Џејдон Санчо ќе биде и помеѓу тројцата најплатени во Премиерлигата (заедно со Давид Де Хеа и Пјер Емерик Обамејнаг).

Како и главниот лик во романот, Доне Совичанов, и Ташко Георгиевски никогаш не потклекна и не побара пусулче од Канцеларијата на нашиот јужен сосед во Скопје за да ја премине границата и да го посети своето родно село во Егејска Македонија.

повеќе

Министерството за финансии во изминатиот период активно работеше на реформа за унапредување на фискалната децентрализација, која нуди сериозно системско решение за стабилни финансии на општините кои ќе значат одговорни општини и испорака на квалитетни и ефикасни услуги за граѓаните. 

повеќе

Либералната империјалистичка доктрина на Америка е одговорна за ужасниот масакр во места како Виетнам, Ирак и Централна Америка. Но Америка, исто така, произведе либерална антиимперијалистичка доктрина што останува затскриена во една ТВ-серија што ја восхитува американската публика уште од 1966 година.

повеќе