Легендата се враќа дома

Остануваат само формалности пред враќањето на Буфон во Јуве, утре се медицинските тестови

Џиџи Буфон и Јувентус се договорија, голманот утре ќе ги помине медицинските тестови по што ќе стави потпис на едногодишен договор.

По една сезона помината во ПСЖ, Џиџи Буфон се враќа во Јувентус, „Тутоспорт“ пишува дека трансферот ќе биде комплетиран утре.
 
Утре Буфон ќе ги помине медицинските тестови, по кои ќе го стави потписот на едногодишниот договор.
 
Планот е по крајот на следната сезона да се пензионира во Јувентус и да добие функција во клубот каде ќе продолжи да работи.

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе