Нов тренер

Осогово со Жанко Савов ќе ја спасува сезоната

Осогово назначи познато тренерско име, со Жанко Савов ќе се обиде да ја оствари целта за оваа сезона, опстанок во втората лига.

По очајниот старт на новата сезона во која имаат четири порази од четири натпревари, Осогово прави сериозни промени. Најпрво потпиша со Ацо Стојков, а сега како тренер го носи Жанко Савов.

Жанко Савов како играч е трикратен освојувач на титулата на Македонија со тимот на Вардар со кој на два наврати го освои и Купот, а еднаш и со тимот на Цементарница. Покрај за Вардар и Цементарница,во Македонија има настапувано и за Беласица и Пелистер. На интернационална сцена настапуваше во Јужна Кореја за тимот на Џонбука, како и за Раднички Ниш од Србија.

Како тренер има работено во  Цементарница55, Маџари Солидарност, Борец Тетекс, Македонија Ѓорче Петров, Победа Валандово и Детонит Радовиш како негов последен ангажман.

 

 

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе