Човекот кој три пати по ред им ја донесе титулата во Лигата на шампионите

Официјално: Зидан се врати, повторно е тренер на Реал Мадрид

Како што претходно најавија медиумите, Зинедин Зидан се врати на кормилото на Реал Мадрид, сега клубот и официјално го потврди неговиот ангажман.

Солари е минато, Зидан е нов тренер на Реал Мадрид, клубот вечерва ги израдува навивачите.
 
„Зинедин Зидан е нов тренер на Реал Мадрид. Тој потпиша до 30. јуни 2022 година. Французинот се враќа во клубот каде направи историја и како играч и како тренер. Со него на клупата тимот стартуваше една од најтрофејните ери. За две години и пет месеци со него освоивме девет титули од кои три во Лигата на шампионите, две Светски клупски шампион, две Европски Суперкуп, една лига титула и една во шпанскиот куп“, стои во соопштението на Реал Мадрид.

Кина му дава на регионот нова надеж додека сонот за ЕУ се распаѓа, вели Политико.

повеќе

Северна Македонија стана кандидат 9 години пред Албанија и нема ништо лошо побрзо и да оди напред.

повеќе

Сега, додека балканскиве политичари ќе шетаат низ духовноста како волови во свила - каде им се врвните интелектуалци што би внеле елеганција во совладување на споровите?

повеќе