Човекот кој три пати по ред им ја донесе титулата во Лигата на шампионите

Официјално: Зидан се врати, повторно е тренер на Реал Мадрид

Како што претходно најавија медиумите, Зинедин Зидан се врати на кормилото на Реал Мадрид, сега клубот и официјално го потврди неговиот ангажман.

Солари е минато, Зидан е нов тренер на Реал Мадрид, клубот вечерва ги израдува навивачите.
 
„Зинедин Зидан е нов тренер на Реал Мадрид. Тој потпиша до 30. јуни 2022 година. Французинот се враќа во клубот каде направи историја и како играч и како тренер. Со него на клупата тимот стартуваше една од најтрофејните ери. За две години и пет месеци со него освоивме девет титули од кои три во Лигата на шампионите, две Светски клупски шампион, две Европски Суперкуп, една лига титула и една во шпанскиот куп“, стои во соопштението на Реал Мадрид.

Демонизирањето на Исламот и неговото постојано поврзување со тероризмот е загрижувачка појава во светот, а и на Балканот.

повеќе

Последните искричења во меѓународниот поредок ја прават нејасна агендата за евроатлантски интеграции на регионот која претставува неопходен услов за долгорочна стабилност на Западен Балкан.

повеќе

Очигледно во градењето на македонското општество заборавивме да ја промовираме правдата како негова примарна цел.

повеќе