Хрватот доби двојно поголема плата

Официјално: Интер реши важно прашање и го обезбеди потписот на Брозовиќ

Марсело Брозовиќ стави потпис на нов договор со Интер, Хрватот се обврза на соработка до јуни 2026 година и како што пренесуваат медиумите, во иднина ќе има двојно поголема плата и ќе заработува 6,5 милиони евра по сезона плус бонуси.

Марсело Брозовиќ му остана верен на Интер, интерес за Хрватот пројавија Ливерпул, Тотнем, Барселона и Реал Мадрид, но тој реши да ја продолжи авантурата во Милано.

По долги преговори, попладнево пристигна официјална потврда, Марсело Брозовиќ стави потпис на нов договор и се обврза на соработка до јуни 2026 година.

Како што пренесуваат медиумите од Италија, тој во иднина ќе има двојно поголема плата и ќе заработува 6,5 милиони евра по сезона плус бонуси.

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе

Потписниците на нотарските изјави дека нема да гласаат за измените на Уставот се подложни на промени за материјално благо.

 

повеќе

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. 

повеќе