Хрватот доби двојно поголема плата

Официјално: Интер реши важно прашање и го обезбеди потписот на Брозовиќ

Марсело Брозовиќ стави потпис на нов договор со Интер, Хрватот се обврза на соработка до јуни 2026 година и како што пренесуваат медиумите, во иднина ќе има двојно поголема плата и ќе заработува 6,5 милиони евра по сезона плус бонуси.

Марсело Брозовиќ му остана верен на Интер, интерес за Хрватот пројавија Ливерпул, Тотнем, Барселона и Реал Мадрид, но тој реши да ја продолжи авантурата во Милано.

По долги преговори, попладнево пристигна официјална потврда, Марсело Брозовиќ стави потпис на нов договор и се обврза на соработка до јуни 2026 година.

Како што пренесуваат медиумите од Италија, тој во иднина ќе има двојно поголема плата и ќе заработува 6,5 милиони евра по сезона плус бонуси.

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе

Кој кого „мафлосува“, тие нас или ние нив. Чекор напред, три назад, како раковите во Охридското Езеро од моето детство кои исчезнаа во налетот на технолошкиот напредок и уништувањето на животната средина.

повеќе