Аргентинецот потпиша на една година

Официјално: Ди Марија е нов фудбалер на Јувентус

Јувентус вечерва го официјализираше трансферот на Анхел ди Марија, Аргентинецот потпиша на една година, па „старата дама" нема да може да користи даночни поволности.

Анхел Ди Марија е нов фудбалер на Јувентус, Аргентинецот доцна синоќа пристигна во Торино, утрово ги помина лекарските прегледи и вечерва пристигна официјална потврда за трансферот.

Напаѓачот потпиша на една година со „старата дама“, па Јувентус нема да може да користи даночни поволности и зделката ќе биде многу поскапа.

„За мене ова е нова авантура и сум многу среќен. Од моментот кога кажв ДА, веднаш почувствував како сум дел од едно семејство“ – беа првите зборови на Анхел Ди Марија како „бјанконеро“.

На 6 октомври 1946 година почна носењето на моштите на Гоце Делчев од Софија во Скопје, столицата на слободна Македонија.

повеќе

Постои нужна потреба од прилагодување на студиските програми, соодветните силабуси и наставниот курикулум на реалната потреба на пазарот на труд во државата.

повеќе

Во текот на оваа и претходната година, инфлацијата ја задуши македонската економија. 

повеќе