МАКЕДОНИЈА ВО СЛЕДНАТА СЕЗОНА ЌЕ ИМА ИГРАЧ ВО ПРИМЕРА

Официјално: Барди потпиша за Леванте

Македонскиот фудбалер, Енис Барди го комплетираше трансферот во Леванте откако стави потпис на тригодишен договор со шпанскиот клуб.

Веќе нема дилеми, Барди во следната сезона ќе настапува во Примера, денеска откако ги помина медицинските прегледи стави потпис на договор со Леванте.
 
„Леванте и Ујпешт постигнаа согласност за трансфер на фудбалерот Енис Барди кој потпиша договор со нашиот клуб до 2020 година со опција за продолжување на уште две години“ - стои во соопштението на Леванте.
 
Македонскиот репрезентативец утре во 17 часот и официјално ќе биде презентиран пред шпанските медиуми.
 
На официјалниот сајт Леванте објави и видео со моменти од настапот на Барди на Европското првенство во Полска:
 

Ако лидерите на двете најмоќни земји во светот – САД и Кина имаат суштински разлики во начинот на кој тие гледаат на меѓународните односи, какви се изгледите за глобално зајакнување на соработката?

повеќе

Најновите случувања на релација политичка власт-граѓански сектор, повторно го отвораат прашањето за односите помеѓу овие два сегмента на општествениот живот.

повеќе

Жените имаат повеќе тешкотии од мажите да најдат значајна и добро платена работа, а процентот на жени во глобалната работна сила постојано заостанува зад процентот на мажите. 

повеќе