Примера

Одлична партија на Леванте и Барди за победа над Бетис (ВИДЕО)

Леванте со убедливи 4-2 го победи Бетис и запиша нови три бода со кои ги задржува шансите за место во европските натпреварувања, Енис Барди беше стрелец на еден погодок. 

Леванте одигра одличен натпревар против Бетис и сосема заслужено дојде до трите бода.
 
Серијата погодоци почна во 21. минута кога Борха Мајорал погоди за водство на Леванте од 1-0. Во 35. минута Барди од тежок агол реализираше за водство на домаќините и од 1-0.
 
Во второто полувреме погодоци за Леванте постигнаа и Моралес и Рочина за 4-0, веќе се знаеше кој ќе биде победникот на овој дуел.
 
До крајот на мечот Бетис со голови на Каналес и Хуанми успеа да го ублажи поразот на 4-2.
 
Голот на Барди:
 

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе