Објавен видео записот за навивачката химна

Одиме на Европско првенство: Промовиран спотот за македонската химна за ЕВРО 2020 (ВИДЕО)

Фудбалската федерација на Македонија попладнево го објави спотот на навивачката химна „Одиме на Европско првенство" која е во изведба на групата ВИС Рисови.

Македонија за прв пат во историјата ќе биде учесник на континенталниот собир, па „црвено-жолтите“ добија навивачка химна која синоќа беше промовирана. Денеска ФФМ го објави и спотот за песната „Одиме на Европско првенство“, која е во изведба на групата ВИС Рисови.

Погледнете во продолжение како изгледа видео записот за навивачката химна на Македонија.

Узурпацијата на јавниот простор како камен за сопнување на граѓанскиот активизам.

повеќе

Паузата во борбата против коронавирусот, бизнисот ја користи за свое преструктуирање и за непосредни контакти со компаниите кои беа запоставени во изминатиот период.

повеќе

Страшно е да се помисли дека постојат луѓе што со години се распрашуваат, го истражуваат, и го следат животот на граѓаните преку социјалните мрежи и интернетот.

повеќе