Малдини и Бобан биле импресионирани од Македонецот

Од Турција најавуваат трансфер бомба, Милан сериозно загризал за Елмас и подготвува 30 милиони евра

Неколку весници од Турција пишуваат за трансфер бомба, директорите на Милан, Звонимир Бобан и Паоло Малдини му удриле мерак на Елиф Елмас, сакаат да го донесат на Сан Сиро и за оваа цел имаат подготвено 30 милиони евра.

Елиф Елмас изминатово лето направи богат трансфер во Серија А, Наполи ја доби битката за „дијамантот“ откако на Фенербахче му плати 16 милиони евра, а зделката може да се зголеми за додатни 3 милиони евра.

Македонецот одлично се адаптираше на Калчото, брзо ги воодушеви Италијаните со своите игри и зрелоста која ја покажува на теренот и покрај тоа што има само 20 години.

Неговите добри изданија не поминуваат незабележани, неколку весници од Турција пишуваат дека Елиф Елмас ги импресионирал директорите на Милан, Звонимир Бобан и Паоло Малдини. Тие сакаат да го донесат Македонецот на Сан Сиро, нема да штедат и подготвуваат 30 милиони евра за неговите услуги.

Historia magistra vitae est (Историјата е учителка на животот). Оваа латинска изрека ќе ги објаснува односите меѓу народите и нациите додека постои светот.

повеќе

Добро е, во прво време, г. премиер, да го поттикнете Вашиот министер за култура да најде погодна форма да се преобјави книгата „По повод најновиот напад на нашиот јазик“ од Конески, пишува професорот Атанас Вангелов во отворено писмо до премиерот Зоран Заев.

повеќе

Мислам дека Европа нема ни да дозволи полемика за македонскиот јазик затоа што тоа е строго научна работа. Освен нашите политичари-шупелки, никој друг не би посегнал по таа светост.

повеќе