Смешна ситуација пред почетокот на мечот помеѓу Шкендија и Тотнем

Од Тотнем откриле дека головите на арената „Тодор Проески“ се помали, Мурињо се пожалил па ги смениле! (ФОТО)

Жозе Мурињо вели дека побарале нови голови да бидат поставени на арената „Тодор Проески" откако на загревањето приметиле дека головите биле помали.

Жозе Мурињо вели дека побарале нови голови да бидат поставени на арената „Тодор Проески“ откако на загревањето приметиле дека головите биле помали.

Тотнем со триумф од 1-3 си замина од Скопје и се пласираше во плеј-офот од Лига Европа. По крајот на натпреварот, Жозе Мурињо откри интересен момент. На загревањето, Џо Харт и Хуго Лорис се пожалиле дека голот е помал, „спарси“ реагирале кај делагатот на УЕФА, па на теренот биле поставени нови голови.

„Пред почетокот на мечот имаше смешна ситуација, голманите ми кажаа дека голот е помал. Јас самиот отидов да се уверам, и навистина беше помал. Па веднаш го известивме делегатот и тој утврди дека голот е за 5цм помал. Па побаравме головите да бидат заменети и да бидат поставени голови со правилни димензии“ – отрки „специјалниот“ на пресконференцијата.

Тој за ова објави и на неговиот Инстаграм профил, каде на шала напиша: „Мислев дека сум пораснал, испадна дека головите се 5цм помали“.

 
 
 
View this post on Instagram

I thought I had grown but then I realised the goal was 5 centimetres lower-Shkëndija 1 - 3 @spursofficial

A post shared by Jose Mourinho (@josemourinho) onSep 24, 2020 at 1:37pm PDT

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе