Интер

Од Примавера до врвот на светот, Интер му се заблагодари на Пандев (ФОТО)

Интер со посебен пост на социјалните мрежи му се заблагодари на Горан Пандев кој денеска официјално објави крај на фудбалската кариера. 

Интер беше клубот кој го донесе Горан Пандев во Италија, а Македонецот со нероазурите го направи и најголемиот успех во кариерата, ја освои историската тројна круна.
 
„Од Примавера до врвот на светот, ти благодариме за се, Горан“, напиша Интер.

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе

Шоковите кои се случуваат истовремено и распадот на меѓународната соработка го направија управувањето со кризи невозможно - барем со користење на стандардните алатки. 

повеќе

Oд Словото за академик Божин Павловски, 80 години од раѓањето и 60 години од неговото творештво.

повеќе