Куп на Шпанија

Од готово вересија, Барди и Леванте елиминирани од Купот на Шпанија (ВИДЕО)

Барди и Леванте се елиминирани од Купот на Шпанија и покрај тоа што на првиот натпревар на гости славеа со 1-2, вечерва пред своите фанови загубија од Еспањол со 0-2

Леванте беше на добар пат да се пласира помеѓу најдобрите осум екипи во Копа дел Реј откако минатата недела издвојува голема победа на гостувањето во Барселона кај Еспањол и славеше со 1-2.

Сепак, избраниците на Муњиз наместо вечерва само да го потврдат пласманот во четврт-финале, тие загубија со 0-2 пред своите фанови и доживеаја елиминација.

По една брза контра, Лео Баптистао го отвори резултатот во 14. минута, а по една катастрофална реакција на добраната, Жерард Морено погоди за 0-2 во 38. минута.

Леванте во вториот дел ја погоди пречката, но мрежата на гостите остана незатресена па Еспањол на крајот се радуваше на прогрес во следната рунда од Купот на Шпанија.

Не е во прашање само Русија VS Западот. Има нов играч на масата.

повеќе

Ако на референдумот на 30 септември македонските гласачи изгласаат да се смени името на нивната држава во Северна Македонија, НАТО треба да ја покани нивната влада во Алијансата.

повеќе

Паметам како вчера да беше: пред самиот распад на Југославија, по локалните пазарчиња на таа земја нагло се расшетаа сомнителни типови што шиткаа лажњаци на статусниот симбол на мојата генерација - славните фармерки „петсто кец”. 

повеќе