ЕВРО 2020

„Од Џенова... до Амстердам. Приказна која вечно ќе остане запаметена“ (ФОТО)

Селекторот на Македонија, Игор Ангеловски по мечот со Холандија објави емотивен пост на социјалните мрежи. 

Ангеловски беше човекот кој отиде во Џенова да го убедува Пандев да се врати во репрезентацијата, успеа да го направи тоа, а другото е историја, во буквална смисла.
 
„На мојoт последeн ден како селектор на Македонската Фудбалска Репрезентација би сакал да упатам голема благодарност до сите репрезентативци на чело со капитенот Горан Пандев и да им посакам да се пласираат на европски и светски првенства како и индивидуални успеси на клупско ниво. Благодарност до мојот стручен штаб, медицинскиот тим,техничкиот персонал. На целата македонска јавност и на сите оние кои успеаја да допатуваат во Букурешт и Амстердам им се заблагодарувам на безрезервната подршка и навивачката атмосфера која ни ја приредија и која ќе ја паметам сиот мој живот. Благодарност до сите домашни и странски новинари. И на крајот упатувам благодарност за безрезервната и безусловна подршка до моето семејство сопругата Тања и моите 3 деца Лука Луна и Леа. На 31.07 завршува мојот ангажман време е за нови предизвици МАКЕДОНИЈА и Македонската Фудбалска Репрезентација секогаш ќе биде дел од моите сеќавања и со задоволство ќе ја паметам“, напиша Ангеловски.
 

Стратешко партнерство на македонската влада со Зока енерџи солушнс, компанија регистрирана за обработка и отстранување на опасен отпад, не е правилен начин за решавање на проблемот во мала држава како Македонија.

повеќе

Цивилизацијата би можела да се дефинира како глутница која има рационална потреба да ги легитимира и образложи своите колежи, грабежи и узурпации.

повеќе

„Сакајќи ја Америка и должејќи ѝ ја првата верност нејзе, ние ќе бидеме безвредни синови и ќерки на Америка ако немаме љубов во нашите срца за почвата што нè хранеше во нашето детство, за јазикот што го зборуваме и што го немаме заборавено...“

повеќе