Најлош старт на сезоната од 1994

Очајна Барселона, не помогна ни Меси да се спаси од пораз, имаа само еден шут во голот на Гранада (ВИДЕО)

Уште една лоша партија на Барселона оваа сезона, можеби најлошата досега, загубија од Гранада со 2-0 и што е уште потрагично имаа само еден шут во рамките од голот на противникот.

Барселона загуби со 2-0 на гостувањето кај Гранада. Каталонците го имаат најлошиот старт на една сезона од 1994, и тогаш имаа освоено само седум бода од пет натпревари.

Дека не и се пишува добро на Барселона се виде уште на почетокот кога Азиз даде гол за водство на Гранада од 1-0.

Можеби се очекуваше Барселона да го сврти натпреварот но тоа не се случи. Во второто полувреме во игра влезе Меси кој се враќа по повредата, но ниту тој непомогна.

Напротив, Гранда даде гол од пенал во 66. минута преку Вадиљо за конечни 2-0.

Киксот на Барса не го искористи Атлетико Мадрид, одигра само 0-0 со Селта.

На табелата прва е Гранада со 10 бода колку што имаат Севиља и Атлетико, но тимот од Андалузија има меч помалку, утре го пречекува Реал Мадрид.

Ајде од понеделник да се посветиме сериозно на „носење на Европа" во нашата држава.

повеќе

Улогите на „добар и лош полицаец“ ќе ги играат кон нас уште долго, доколку не сфатиме дека со итроманска политика не се може подалеку од Табановце до Богородица.

повеќе

Неделава, владите на ЕУ повторно решија да го одложат започнувањето на преговорите за пристапување со земјите кандидати Албанија и Северна Македонија, што претставува историска грешка - бидејќи безбедноста и стабилноста на Унијата зависат од трансформацијата на југоистокот.

повеќе