Панорамско тркало, судирачки колички, жонглери, огномет...

Објавено прво видео, погледнете ги најубавите моменти од свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио (ВИДЕО)

Една недела по големата забава во Севиља, објавено е прво видео од свадбата на годината која ја организираа капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос и неговата долгогодишна девојка Пилар Рубио.

На свадбата имаше речиси 500 гости и многу познати личности од светот на фудбалот и шоубизнисот. Серхио Рамос и Пилар Рубио им забранија на своите гости да ги понесат телефоните за да можат целосно да се опуштат и да уживаат, па нема многу информации за забавата.

Сепак, попладнево Серхио Рамос објави видео од 50-тина секунди со најубавите моменти, а видеото брзо се прошири на социјалните мрежи.

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе