Фудбалерката на ПСЖ е во шок

Објавено како изгледaат нозете на Хамрауи по нападот со метални прачки (ФОТО)

Адвокатот на Кејра Хамрауи објави фотографии од нозете на фудбалерката на ПСЖ која пред десетина дена беше нападната од две маскирани лица, кои ја удирале со метални прачки.

Случајот на Кејра Хамрауи и понатаму е во фокусот на спортската јавност. Фудбалерката на ПСЖ на 4. ноември беше нападната. На враќање од вечерта организирана од ПСЖ, две маскирани лица ја извадиле од автомобилот и со метални прачки ја удирале по нозете.

„Главно целеа кон моите нозе, се обиодв да се заштитам со рацете колку што можам“ – им кажала Кејра Хамрауи на истражителите.

Во прв момент главен осомничен беше нејзината колешка Амината Дјало, која беше приведена и 36 часа испрашувана од полицијата, се сомневаше дека таа го нарачала нападот за да има поголема минутажа.

Откако спортското ривалство беше прешкртано како мотив, полицијата се насочи кон одмазда бидејќи еден од напаѓачите викал, „Сакаш да спиеш со женети мажи?“.

Сега под истрага е поранешниот играч на Барселона, Ерик Абидал или поточно неговата сопруга. Се верува дека Кејра Хамрауи била во врска со Ерик Абидал кога тој беше спортски директор на „каталонците“ а таа настапуваше на Камп Ноу во периодот од 2018 до 2020 година.

Во меѓувреме, адвокатот на Кејра Хамрауи изјави дека фудбалерката на ПСЖ се уште е во шок и објави како изгледаат нејзините нозе, можат да се видат големи модрици и длабока исекотина.

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе

Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета.

повеќе