Реал Мадрид

Објавата на Мбапе по мечот со Ремс не дава многу надеж за трансфер во Реал Мадрид ова лето (ФОТО)

Килијан Мбапе беше херојот на ПСЖ во победата над Ремс од 2-0 откако ги постигна и двата гола.

Утре завршува преодниот рок а договор меѓу ПСЖ и Реал Мадрид за трансфер на Мбапе се уште нема.

Се поверојатно е дека тој ќе ја заврши сезоната во ПСЖ, а следното лето како слободен играч ќе се пресели во Реал Мадрид, иако се уште не може да се исклучи можноста дека во последен момент ќе се пресели на Бернабеу уште во овој преоден рок.

По вчерашната победа над Ремс, Мбапе беше добро расположен, на социјалните мрежи напиша: „3 бода, 2 гола... перфектна ноќ“.

Ваквиот пост некои медиуми го оценија како знак дека Мбапе ќе остане во ПСЖ.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kylian Mbappé (@k.mbappe)

Насловот асоцира и на резултатите од изборите, кои, кога ќе излезе оваа колумна, ќе бидат познати, иако најретко споменуван збор во кампањата беше зборот ДЕЦЕНТРАЛИЗАЦИЈА, кој е единствен начин за остварување на сите „големи“ ветувања што ги слушнавме изминативе две недели.

повеќе

Опонентите на академик Блаже Ристовски во Македонија го квалификуваа како националист, во белградскитe кругови  го именуваа како „бугарофил“, а во Бугарија го нарекуваа „Југословен“ и „србокомунист“. А тој си остана ист, исправен пред нападите и секогаш подготвен да им одговори на критичарите.

повеќе

Ентузијазмот во првите месеци од годинава во врска со масовната вакцинација беше таков што Србија во март беше прва меѓу европските држави според бројот на граѓани што примија втора доза на милион жители. 

 

повеќе