„Топчиите“ се на потег

Обамејанг ги одредил условите за останување во Арсенал

Медиумите од Англија пренесуваат дека Пјер Емерик Обамејанг бара тригодишен договор и плата од 250.000 фунти за да ја продолжи верноста, на потег сега е Арсенал.

Габонецот, кој оваа недела стана играчот кој најбрзо постигнал 50 погодока во Премиерлигата за Арсенал, ја одработува последната година од договорот со „топчиите“.

За неговата иднина имам многу гласини, а последните информации велат дека Пјер Емерик Обамејанг ги одредил условите за останување на Емирати.

ЕСПН пренесува дека напаѓачот побарал тригодишен договор и примања од 250.000 фунти неделно.

Во моментов, платата на Пјер Емерик Обамејанг е нешто помалку од 200.000 фунти неделно, па „топчиите“ се на потег и треба да одберат дали ќе му дадат 20% покачување или пак ќе се разделат ова лето.

Можеби ни треба регистар на погрешни перцепции на граѓаните за криминалот и корупцијата во државата.

повеќе

Младите бараат подобар живот надвор од државата, бидејќи доаѓаат до заклучок дека приватните компании и странските организации им пружаат поголема поддршка и повеќе ги вреднуваат отколку сопствената држава.

повеќе

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе