„Топчиите“ се на потег

Обамејанг ги одредил условите за останување во Арсенал

Медиумите од Англија пренесуваат дека Пјер Емерик Обамејанг бара тригодишен договор и плата од 250.000 фунти за да ја продолжи верноста, на потег сега е Арсенал.

Габонецот, кој оваа недела стана играчот кој најбрзо постигнал 50 погодока во Премиерлигата за Арсенал, ја одработува последната година од договорот со „топчиите“.

За неговата иднина имам многу гласини, а последните информации велат дека Пјер Емерик Обамејанг ги одредил условите за останување на Емирати.

ЕСПН пренесува дека напаѓачот побарал тригодишен договор и примања од 250.000 фунти неделно.

Во моментов, платата на Пјер Емерик Обамејанг е нешто помалку од 200.000 фунти неделно, па „топчиите“ се на потег и треба да одберат дали ќе му дадат 20% покачување или пак ќе се разделат ова лето.

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе