Не си ги заборава корените

Новиот фудбалер на Јуве, Кулушевски е на летување во Охрид (ФОТО)

Најдобриот млад фудбалер во Серија А, Дејан Кулушевски е на одмор во Охрид каде ја собира потребна енергија пред почетокот на новата сезона во која ќе настапува за Јувентус. 

Новото засилување на Јувентус, Дејан Кулушевски, Швеѓанецот со македонско потекло не си ги заборава корените. Тој во моментов е во Охрид каде ги полни батериите пред почетокот на новата сезона.
 
Друштво му прави младинскиот шведски репрезентативец, Џоел Асоро кој игра за Свонси.
 
 
 
 
View this post on Instagram

Really livin life..

A post shared by Dejan Kulusevski (@dejan.k10) onAug 11, 2020 at 11:35am PDT

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе

Нивото на Советот на Центар никако да порасне и да ги покаже демократските капацитети и зрелоста очекувани од граѓаните.

повеќе

Historia magistra vitae est (Историјата е учителка на животот). Оваа латинска изрека ќе ги објаснува односите меѓу народите и нациите додека постои светот.

повеќе