За прв пат ќе има мала зимска пауза

Новата сезона од Премиерлигата започнува на 9. август, големо дерби на Олд Трафорд уште во првото коло (ФОТО)

Премиерлигата го откри распоредот за новата сезона, Ливерпул ќе игра против Норич на отварањето а во првото коло има и дерби пресметка помеѓу Манчестер јунајтед и Челси.

Новата сезона во Премиерлигата започнува на 9. август, на Енфилд, Ливерпул ќе го пречека повратникот во елитата Норич.

На стартот ќе има и големо дерби, во недела на Олд Трафрод се среќаваат Манчестер јунајтед и Челси. Шампионот Манчестер Сити одбраната на титулата пак ќе ја започне во сабота на гостување кај Вест Хем.

За прв пат оваа сезона ќе има зимска пауза во Премиерлигата. Пет меча ќе се играат на 8. февруари, а преостанатите пет ќе бидат на програмата на 15. февруари.

Сѐ додека Македонија ја претставуваат „политички најподобните" ќе тонеме длабоко и уште повеќе ќе се раслојуваме.

повеќе

По определувањето на мерката ефективен притвор, притворениот раководен функционер не може да издава полноважни правни акти, меѓу другото, и поради фактот што го нема службениот печат.

повеќе

Вината за недобивањето на датум за преговори треба да ја барате во вас и вашите соработници и коалициски партнери.

повеќе